O mně

"Miluju černou kávu a bílé Jizerky 

... svoje běžecké boty i jógovou podložku 

... dětský rachot i ticho lesa."

Jsem holka, co vyrostla v Jizerkách, na kraji lesa, v horách. Život v USA, ve vyprahlých Spojených Arabských Emirátech a v přelidněném Hong Kongu mi připomněl, kam patřím. Prostředí smrkových lesů a mlhavých Jizerek se mi vepsalo do duše ... moje láska k přírodě není póza nebo životní styl, je mojí součástí. 

Proto všechny pobyty dělám ve spojení s přírodou, kde naše tělo i duše získá mnohem víc než v byť sebekrásnějším jógovém sálu. 

Mimo jiné jsem také maminka dvou krásných dětí, bývalá závodnice v běhu na lyžích a spolumajitelka značky běžeckých holí HAAKON ... a za odměnu taky sezónní průvodkyně na ostrově Madeira :-) 


Jakou jógu učím?

Žiju to, co učím ... a učím to, co žiju. K výuce jógy mě inspiruje můj vlastní příběh i příběhy lidí kolem sebe. 

Každou lekci jógy beru velmi zodpovědně a připravuji se na ni. Vedu lekce od relaxační a jemné jógy typu Hatha, přes dynamickou a svěží (a moji oblíbenou :-)) Vinyasu až po silovou Power jógu. Vždycky silně vnímám Vás ve skupině a lekci v průběhu upravuji podle Vašich potřeb.

Snažím se, abyste v bezpečném a vlídném prostředí získali vyváženou péči o všech pět vrstev našeho "těla" - Panča kóša. Často do lekce vkládám myšlenky jógové filosofie inspirované Patandžaliho Jóga Sútrami nebo životem samým. Kladu otázky, které mohou otevírat nové příležitosti nebo hojit stará zranění.

Přeji si, abyste v lekcích se mnou znovuzískali rovnováhu těla i duše a docházeli k pochopení pravé podstaty jógy, spíše než prožili hodinu "ásánového fitness". Díky vědomému souladu těla, dechu a mysli se dostáváme blíže k poznávání vlastního bytí a k očistě na mnoha úrovních ... ale i u toho se dá zapotit :-)  


Proč učím jógu?

Z čistého nadšení a s důvěrou v jógu a její léčivé schopnosti. Moje idealistická duše věří, že každým spokojeným člověkem, který z lekce odchází, přispívám k lepšímu světu. Učím ve svém volném čase, ne pro zisk nebo vlastní ambice, proto mohu v tuto chvíli nabídnout pouze dvě lekce týdně.

... ale můj životní příběh a co mě k józe přivedlo si povíme někde u dobré kávy .... nebo na pobytu u sklenky červeného :-)


Kvalifikace pro výuku jógy

RYT-200 Vinyasa jóga

Akreditovaný kurz Yoga Alliance a MŠMT, Akademie Jógy, Bedřichov

2022

Kurz prožitkové relaxace a řízené imaginace v meditacích

Alena Vejříková, Spirit jóga

2023

Kurz první pomoci 

20 hodin praktických simulací, ZdrSem, Praha

2023

Vytvořte si webové stránky zdarma!